Vanaf 3 februari subsidie voor verbetering basisvaardigheden
Scholen kunnen vanaf 3 februari weer subsidie aanvragen om de basisvaardigheden van leerlingen te verbeteren. Alleen scholen die deze subsidie nog niet eerder hebben ontvangen, kunnen subsidie aanvragen.
Het gaat om het versterken van de basisvaardigheden taal, rekenen of wiskunde, en waar nodig burgerschap en digitale geletterdheid.
Het doel van deze regeling is dat elk kind goed kan rekenen, de Nederlandse taal beheerst, leert hoe we in Nederland met elkaar omgaan, en het onderwijs verlaat met de benodigde digitale vaardigheden op zak.
De subsidie bedraagt €615 per leerling. Scholen kunnen subsidie aanvragen van 3 tot en met 14 februari 2025. Prioriteitsscholen kunnen ook subsidie aanvragen van 1 tot en met 12 september 2025. Dit is het laatste jaar dat scholen deze subsidie kunnen aanvragen.
Meer weten? Alle informatie staat op de pagina Verbetering basisvaardigheden 2025.