Op deze pagina vindt u vragen en antwoorden over de regeling Versterking aansluiting beroepsonderwijskolom.
Aanvragen
In theorie kan al het geld in de eerste aanvraagronde van het jaar uitgegeven worden. In dat geval vervalt de tweede aanvraagperiode van dat jaar. Als dat gebeurt informeren we u daarover op deze website.
Partners en doorstroom
Als in de verkorte leerroutes sprake is van uitval en studiewissel uit de sector, vallen ze onder deze regeling. In deze regeling staat geen verbod op samenloop van subsidieregelingen. In de regeling Sterk techniekonderwijs staat in artikel 1.3, lid 2 sub d dat activiteiten waarvoor de minister subsidie heeft verstrekt op grond van de regeling Regionaal investeringsfonds mbo of een andere ministeriële regeling niet vallen onder de subsidie.
Doorstroom van vavo naar mbo vanuit hetzelfde multisectorale schoolbestuur kan niet, maar vo naar mbo vanuit hetzelfde multisectorale schoolbestuur kan wel.
Samenwerkingsovereenkomst
Nee, er is geen format voor de samenwerkingsovereenkomst.
Sectoren
In ieder geval de hbo-opleiding moet opleiden tot een beroep in een tekortsector. Er zijn opleidingsroutes waarbij de opleidingen wel inhoudelijk aan elkaar verwant zijn, maar de mbo-opleiding niet opleidt tot een beroep in de tekortsector. Bijvoorbeeld docent lichamelijke opvoeding. De Opleiding tot Leraar van de eerste graad in Lichamelijke Opvoeding valt onder de tekortsector onderwijs, de opleiding Sport en bewegen onder de sector zorg, welzijn en sport. Deze opleidingsroute valt wel onder de subsidievoorwaarden.
Databestanden
De regeling ziet ook op de doorstroom binnen de mbo-instelling.
Kennisdeling
Ja, dat mag. U kunt dan alvast kennis opdoen voor een latere aanvraag. Als er een beperkt aantal plaatsen is, geven we wel voorrang aan instellingen die al met de subsidie aan de slag zijn.