Vanaf 2 juni subsidie voor organiseren vakwedstrijden voortgezet onderwijs en mbo
Organisaties kunnen vanaf 2 juni subsidie aanvragen voor het organiseren van de nationale vakwedstrijden in het hele voortgezet onderwijs en mbo, en voor deelname aan de internationale vakwedstrijden voor de mbo-winnaars. Vanaf nu is deze subsidie ook bedoeld voor loopbaanoriëntatie en -begeleiding voor leerlingen in het hele voortgezet onderwijs.
Elk jaar worden in het vmbo en mbo nationale vakwedstrijden georganiseerd. Bij de wedstrijden strijden jongeren om in hun vakgebied de beste te worden. Vanaf april 2026 gebeurt dit met een nieuwe instellingssubsidie via de regeling Vakwedstrijden vo en mbo 2026-2036.
Deze subsidie is beschikbaar voor één organisatie (rechtspersoon) om in de periode 2026-2036 alle activiteiten te organiseren.
U vraagt subsidie aan voor het eerste boekjaar 2026. Wordt uw aanvraag voor boekjaar 2026 toegekend? Dan vraagt u voor de jaren 2027 tot en met 2035 jaarlijks opnieuw subsidie aan.
Voor boekjaar 2026 kunt u subsidie aanvragen van 2 juni 2025 om 9.00 uur tot en met 2 juli 2025 om 12.00 uur.
Meer weten? Alle informatie staat op de pagina Vakwedstrijden vo en mbo 2026-2036.